Finalistki

12 / Kamila Wasilewska

Zagłosuj na Kamilę! Wyślij sms o treści MISSPOLONIA.12 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / sms)

Kilka słów o mnie: Jestem magistrem sztuki, moja specjalność to grafika projektowa. Interesuje się grafiką, malarstwem i rysunkiem. Moją pasją jest gotowanie i zdrowe, racjonalne odżywianie. Aktywnie spędzam każdą wolną chwile, głównie biegając lub ćwicząc jogę. Na co dzień pracuję w roli aktorki oraz modelki.

make-up. Delia Cosmetics | fryzury. Cameleo | stylizacja. Born2Be | zegarki. Hornavan

Wzięłam udział w konkursie Miss Polonia, ponieważ... wzięłam udział w konkursie, aby szerzyć świadomość o wpływie nawyków oraz odżywiania na zdrowie, a w konsekwencji na całe nasze życie. Chciałabym wspierać i uświadamiać kobiety, które mają problemy z nadwagą spowodowaną niezdrowym trybem życia, że każda z nich może zadbać o siebie i stać się jeszcze piękniejsza i bardziej wyjątkowa. Zależy mi również na tym, by przeciwdziałać bezmyślnemu i szkodliwemu hejtowi w szkołach.

 

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia? Tytuł Miss Polonia da mi narzędzia, dzięki którym mogłabym wypełniać moje dwa główne cele, czyli walkę z hejtem w szkołach i promocja zdrowego zrównoważonego stylu życia. Jako Miss chciałabym aktywnie uczestniczyć na spotkaniach w szkołach z uczniami, rodzicami oraz psychologami. Uważam, że obecność Miss Polonia na takich wydarzeniach zwiększałaby ich medialność oraz zwiększała wrażliwość na ten problem.

 

Moje pierwsze wspomnienia związane z konkursem Miss Polonia... pierwszy konkurs, który oglądałam wspólnie z rodzicami odbył się w 2005 roku. Moja ulubiona Miss zdobyła tytuł w 1992 roku, a w grudniu tego samego roku tytuł III wicemiss w konkursie Miss Świata - Ewa Wachowicz, która do dziś jest dla mnie ogromnym autorytetem. Uwielbiam jej sposób bycia, zachowania jak i wielką pogodę ducha. Dziś znana jest jako polska producentka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

 

Jaka jest idealna Miss? Idealna miss jest na pewno delikatna, elegancka, stanowcza. Walczy i realizuje swoje cele, zaś swoją medialnością przyciąga uwagę opinii publicznej do ważnych i istotnych problemów społecznych. Ciężko pracuje, ale i znajdzie czas dla rodziny.

 

Jakie jest Twoje największe marzenie? Od zawsze chciałam spróbować swoich sił w konkursie Miss Polonia, dlatego wygrana jest moim największym marzeniem. Drugie już się spełniło - mogę cieszyć zdrowiem, szczęściem i obecnością rodziny w moim życiu. Chciałabym zrobić wszystko co w mojej mocy, aby po 30 latach korona Miss World znowu wróciła do Polski, ale również na innych konkursach będę starała się spełniać pokładane we mnie nadzieje.

 

Kto jest Twoim autorytetem? Moim autorytetem jest moja mama. W każdym momencie była silna i pomimo przeciwności losu zawsze stawała na nogi.

 

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czymś chciałabyś być? Superbohaterem, który chroni niewinnych ludzi przed złem i nienawiścią, bo niestety w dzisiejszych czasach coraz częściej spotykamy się z takimi problemami.

 

Jaką super moc chciałabyś mieć? Uzdrawiania innych. Bez zdrowia nie będziemy mogli się spełniać i realizować swoich marzeń.

 

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują... 

177cm

 

56kg

 

Blond

 

A poważniej mówiąc: konsekwentna, ambitna, ciepła.

 

Co jest dla Ciebie największym dotychczasowym sukcesem? Myślę, że pogodzenie pracy (związanej z codziennymi podróżami po całej Polsce i Niemczech) z relacjami rodzinnymi, zachowując przy tym zbalansowany tryb życia. Bardzo cenie sobie relacje rodzinne i cieszę się, pomimo tego że mieszkam w Warszawie i często podróżuje udaje mi się tak często odwiedzać rodzinę.

 

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą? Delikatność, wrażliwość i emocjonalne podejście do życia pozwala nam czerpać z niego więcej radości. I oczywiście umiejętność skupienia się na dwóch czynnościach jednocześnie.

 

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej? Najwięcej nauczyłam się podczas tego, gdy rok czasu spędziłam w szpitalu, myślałam, że nigdy już moje życie nie wróci do normy. Miałam porażenie nerwu twarzowego, czyli całkowicie sparaliżowaną połowę twarzy. Niestety przez długi czas nic się nie poprawiało, wypadało mi jedzenie z buzi, nie mogłam otwierać powieki. Było to traumatyczne przeżycie. Powiedziałam sobie, że gdy wyzdrowieje zrobię wszystko, aby spełnić swoje marzenia i nieść jak najwięcej dobra dla innych. Uświadomiło mi to, jak ludzkie życie jest kruche i jak mocno trzeba doceniać wszystko, co się ma, i być wdzięcznym za każdy dzień.

 

Gdzie widzisz siebie za 10 lat? Swoją przyszłość wiąże z pracą w telewizji. Chciałabym pójść w ślady Ewy Wachowicz, dlatego moim marzeniem jest prowadzić swój program telewizyjny związany z gotowaniem i zdrowiem.

 

Jestem wyjątkowa, ponieważ... każda z nas jest wyjątkowa na swój sposób. Myślę, że mogę zrobić dużo dobrego dla innych, dać dużo motywacji i pozytywnej energii. Swoją osobą, doświadczeniem, determinacją, celami byłabym właściwą ambasadorką konkursu z taką tradycją, jakim jest Miss Polonia. Nadal wierzę, że tytuł Miss to całokształt - piękno ale i przesłanie, więc choć nie jesteśmy idealnie, to można jedno z drugim połączyć. Choć konkurencja jest tu i na świecie mocna, to będę najlepszą wersją siebie. Mam świadomość, że swoją postawą nie tylko przez rok panowania, ale już na całą przyszłość będę wizytówką konkursu, który ma 90 lat błyskotliwej tradycji i byłabym zaszczycona, będąc częścią tej historii.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas