Finalistki

11 NATALIA TARASIUK

NATALIA TARASIUK, Łosice, 22 lat, 173 cm wzrostu

SMS o treści MISSPOLONIA.11 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / SMS)

zawód: studentka | zainteresowania: ogrodnictwo, gotowanie, fitness, podróże

O sobie: Nazywam się Natalia Tarasiuk. Jestem na pierwszym roku studiów magisterskich na dwóch kierunkach - Analityki gospodarczej na UMCS w Lublinie oraz Informatyki  i ekonometrii na SGGW w Warszawie. Ponadto pracuję w wolnych chwilach jako modelka, a także pomagam rodzicom w gospodarstwie, a jest to prawdziwy owocowy raj. Uwielbiam również aktywnie spędzać czas ze swoimi najbliższymi, przygotowując smakowitości w kuchni. Sądzę, żee nic nie dzieję się bez przyczyny i to, że jestem w konkursie Miss Polonia ma swój głęboki sens.

Stylizacje: Zaquad  |  Obuwie: Born2Be  |  Makijaże: Delia Cosmetics  |  Fryzury: Cameleo  | Fot. Magdalena Michalak

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Udział w Miss Polonia otwiera drzwi do kariery w wielu dziedzinach, ponadto jest to spełnienie marzeń chyba każdej dziewczynki. Chciałabym również przełamać stereotyp, że Miss to tylko piękna twarz i figura. Jest to wspaniała przygoda oraz możliwość poznania niezwykłych ludzi.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Jestem empatyczna, pozytywna, uśmiechnięta, inteligentna, a także potrafię się zachować w każdej sytuacji. Chciałabym pokazać osobom niewierzącym w siebie i pochodzącym również z małych miejscowości, że mogą osiągnąć wiele. Jako Miss Polonia 2020 chciałabym zwiększyć świadomość ludzi w kwestii autyzmu i chorych, którzy często spotykają się z niezrozumieniem i znieczulicą otoczenia. Osoba publiczna, rozpoznawalna, a taką z pewnością jest Miss Polonia, ma niesamowity wpływ na otoczenie i swoich fanów i może zrobić wiele dobrego w tej sprawie, a jak wiadomo Miss Polonia to nie tylko piękna twarz i uroda, ale także inteligencja i empatia.

Jaka jest idealna Miss?

Moją największą inspiracją jest Aneta Kręglicka, ale nie tylko. Piękna kobieta, jako jedyna Polka zdobyła tytuł Miss Word, odnalazła się̨ też w świecie biznesu, reklamy. Podobnie jak Ewa Wachowicz, do której jest mi blisko z racji zainteresowań́ kulinarnych. Podziwiam też Izabellę Krzan, którą udało mi się osobiście poznać i porozmawiać. Spełnia się zawodowo oraz udało jej się to połączyć z ukończeniem studiów. Inspiruje mnie również Karolina Bielawska, która nie tylko jest piękną kobietą, ale też i dobrym człowiekiem. Zapoczątkowała fantastyczną akcję #koronazgłowy, w którą miałam przyjemność włączyć si  wraz z innymi finalistkami. Było to cudowne przeżycie - pomóc tylu osobom, a także dać nadzieję „na lepsze jutro”.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Oczywiście największym marzeniem obecnie jest tytuł Miss Polonia 2020. A w przyszłości mieć zdrową rodzinę, fantastycznych ludzi dookoła, którzy będą zawsze przy mnie niezależnie od sytuacji. Być niezależną finansowo kobietą, spełnioną zawodowo i zwiedzać świat.

Kto jest Twoim autorytetem?

Jan Paweł II, ponieważ mimo tego, że był zwierzchnikiem kościoła katolickiego, popierał ekumenizm, był patronem i uczestnikiem spotkań z młodzieżą na całym świecie. Najważniejszy dla niego był człowiek - nieważne o jakich poglądach. Obecnie cenię sobie też papieża Franciszka, który w pewnym sensie kontynuuje myśl Jana Pawła II, a do tego jest bardzo tolerancyjny.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Jeśli nie człowiekiem, to wydaje mi się, że chciałabym być ptakiem. Unosić się w przestworzach, oglądać piękny świat z góry, przemieszczać się bez zastanowienia. Jest to taki symbol swobody i wolności.

Jaką super moc chciałabyś mieć?

Wydaje mi się, że moc uzdrawiania byłaby najlepszą super mocą. Widząc bezradność, płacz i smutek osób chorych, szczególnie dzieci i ich rodzin, nie da się przejść obok nich obojętnie. Tyle akcji i próśb o pomoc czy sfinansowanie kosztownego leczenia - serce aż boli. Mam niestety okazję widzieć to z bliska i wiem, jaki to jest ból i rozpacz.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Empatyczna - Staram się pomagać ludziom, którzy tego potrzebują i na tyle, ile mogę. Jeśli mam taką okazję, to włączam się w różne akcje charytatywne.

Pozytywna – W każdej sytuacji widzę promyczek nadziei, a u mnie „szklanka zawsze jest do połowy pełna”.

Otwarta – Jestem zawsze gotowa na nowe przygody, sytuacje, ludzi, doznania. Uwielbiam rozmawiać z ludźmi i poznawać ich.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Największym sukcesem aktualnie jest obrona pracy dyplomowej i oczywiście udział w finale najbardziej prestiżowego konkursu piękności w naszym kraju. Poza tym uważam, że dla dziewczyny pochodzącej z małej miejscowości występy w telewizji, wywiady w radio, a także bycie rozpoznawalną i szanowaną to również sukces, a przede wszystkim przemiana z „szarej myszki” na kobietę odważną i pewną siebie to coś, z czego również jestem dumna.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Chyba macierzyństwo, ponieważ inne cechy np. większa uczuciowość, wrażliwość czy zainteresowanie modą i tym podobne, obecnie nie podlegają identyfikacji płciowej (kobiecość – męskość). Macierzyństwo to przekazanie życia, dbanie i troska o nie.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

W ciągu kilku miesięcy straciłam w wypadkach czworo przyjaciół, co uświadomiło mi boleśnie kruchość życia ludzkiego i nauczyło mnie doceniać każdą chwilę spędzoną z bliskimi i życie w ogóle.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Zrealizowana w roli modelki i prezenterki telewizyjnej mającej u boku kochającą rodzinę. Mogłabym również być współwłaścicielką ekologicznej przetwórni owoców o zasięgu międzynarodowym, zwiedzająca świat.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Brak punktualności i zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ?

…wszędzie gdzie się pojawiam emanuję dobrą energią i mój pozytywny stosunek do życia udziela się innym. Może to banalne, ale potrafię dać innym radość i wyciągnąć ich z dołka, pokazać inną perspektywę. Nakręcam i motywuję innych do działania.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

Hasło "Piękno z przesłaniem" oznacza dla mnie możliwość działania dla dobra innych i pokazania, że piękno kobiety dobrze komponuje się z inteligencją, empatią, kreatywnością i dzięki niemu możemy zmieniać świat na lepsze.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas