Finalistki

11 NATALIA KISZKO

NATALIA KISZKO, Łódź, 23 lata, 176 cm wzrostu

O sobie: Ukończyłam studia licencjackie „Management” na Politechnice Łódzkiej, gdzie również kontynuuję swoją naukę na studiach magisterskich „Master of Business Studies”. Uwielbiam tworzyć stylizacje, szczególnie w eleganckim, kobiecym stylu. Staram się na bieżąco śledzić aktualne trendy, oglądając najnowsze pokazy mody. Od 16 roku życia próbuję swoich sił w modelingu. Pragnę zwiedzać świat, podróżować i poznawać kultury innych narodów. Z tego względu, nauka języków jest dla mnie niezmiernie ważna. Studiuję w języku angielskim, a do gimnazjum chodziłam z rozszerzonym hiszpańskim. Ważnym krokiem w poznawaniu tego języka był mój półroczny wyjazd do Hiszpanii na program wymiany studenckiej Erasmus. Od najmłodszych lat próbowałam różnych stylów tańca, teraz głównie trenuję jogę oraz pole dance. W wolnych chwilach czytam książki, od beletrystyki czytanej dla przyjemności, po książki o rozwoju własnym czy biznesie i marketingu. W przyszłości chciałabym założyć swoją firmę odzieżową, na którą mam wiele pomysłów, dlatego też wybrałam takie kierunki studiów. Ważną rolę w moim życiu odgrywa pomoc innym, trzy lata systematycznie uczęszczałam na wolontariat w łódzkim Domu Małego Dziecka i nadal gdy tylko mogę staram się udzielać charytatywnie. Mam nadzieję, że już wkrótce będę mogła rozwinąć te działania na większą skalę. 

 

Suknia: Madonna Atelier  | Makijaże: Delia Cosmetics  |  Fryzury: Cameleo

Zdjęcia: Malwina Sulima | Stylizacje: Kacper Kozłowski | Produkcja: IGO-ART

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Już od najmłodszych lat było to moje ogromne marzenie, zawsze podziwiałam działania panujących Miss i obiecałam sobie, że jak dorosnę pójdę w ich ślady. W konkursie Miss Polonia szczególnie podoba mi się idea Piękna z przesłaniem, które pokazuje, że miss to nie tylko kobieta o niezwykłej urodzie, ale przede wszystkim o ogromnym sercu. Uważam, że dzięki temu będę mogła połączyć zainteresowanie modą oraz modelingiem z działalnością charytatywną, zachęcając do tego również swoich odbiorców.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Chciałabym inspirować kobiety, zachęcać do podejmowania wyzwań i wychodzenia z własnej strefy komfortu. Wierzę, że dzięki wygranej mogłabym zdziałać dużo dobrego i wpłynąć na życie wielu osób. Uważam, że wartości, którymi kieruję się na codzień pokrywają się z tymi reprezentowanymi przez konkurs Miss Polonia. Jestem świadoma, żę korona to niezwykłe wyróżnienie, które wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, dlatego będę się starać aby tę moc zamienić w coś dobrego. Jestem sumienna i konsekwentna w dążeniu do celu, są to cechy, które na pewno pomogą zrealizować powierzone mi zadania i wyznaczone cele.

Jaka jest idealna Miss?

Idealna Miss charakteryzuje się niezwykłą urodą, intelektem oraz dobrym sercem. Najważniejsze cechy charakteru, które każda Miss powinna posiadać to zdecydowanie otwartość i łatwość nawiązywania kontaktów międzyludzkich. Co więcej, konsekwentnie realizuje postawione sobie cele i nie boi się podejmowania nowych wyzwań. Swoją siłą i działaniami motywuje inne kobiety do rozwoju, wiary w siebie, a także życzliwości wobec drugiego człowieka. Odpowiedzialnie wykorzystuje swój tytuł, podejmując się inicjatyw społecznych i zachęcając do nich innych. Swoją postawą reprezentuje wartości i ideały Miss Polonia.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim największym marzeniem są podróże, zwiedzanie najdalszych zakątków świata, poznawani kultury i obyczajów innych narodów. Chciałabym już zawsze odczuwać szczęście i spełnienie,  ponieważ wiem, że tylko idąc przez życie z uśmiechem i pozytywnym nastawieniem jesteśmy w stanie dokonać wielkich rzeczy.

Kto jest Twoim autorytetem?

Moim największym autorytetem jest moja mama. To ona przekazała mi najważniejsze wartości, takie jak miłość, empatia czy moc rodziny. Ze względu na niezależne od człowieka sytuacje, większość życia wychowywała mnie sama. Pokazała mi, że można być kochającą matką, prowadzić własną firmę, rozwijać swoje pasje, podróżować, a przy tym nieść pomoc innym. Nauczyła mnie jak być silną i niezależną kobietą, nigdy się nie poddawać, a przy tym cieszyć się życiem, za co zawsze będę jej ogromnie wdzięczna. 

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Mając możliwość spróbowania życia jako ktoś inny, wolałabym pozostać sobą, ponieważ wierzę, że każdy istnieje w jakimś celu i ma do odegrania swoją własną rolę. Jednak jeśli miałoby to potrwać tylko jeden dzień to chciałabym zobaczyć jak wygląda życie Anny Wintour. Jest to redaktor naczelna amerykańskiego czasopisma Vogue, której kariera i osiągnięcia na stałe zapisały się w świecie mody. Kobiety sukcesu od zawsze mnie inspirują, więc myślę, że mogłabym się od niej wiele nauczyć i nabyć cennego doświadczenia. Ciekawie byłoby zobaczyć jak przygotowywane są numery, jak działa takie czasopismo od środka i ile pracy wymaga jego wydanie. Na pewno zajrzałabym też do jej szafy, aby zaczerpnąć modowych inspiracji, ponieważ styl Anny charakteryzuje klasa i elegancja.

Jaką super moc chciałabyś mieć?

Najbardziej chciałabym potrafić się teleportować. Mogłabym wtedy przenosić się w różne miejsca, zwiedzać, podróżować. Mam rodzinę i przyjaciół w różnych krajach, a to umożliwiłoby mi częstsze spotkania z nimi. Co więcej, oszczędzając czas, który spędzamy w aucie lub samolocie, mogłabym go spożytkować w znacznie ciekawszy sposób. 

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Szczera, otwarta, sumienna. Myślę, że niezależnie od sytuacji zawsze powinniśmy być sobą, wtedy ludzie chętniej nawiązują kontakt, ponieważ wiedzą, że mogą nam zaufać. Uwielbiam poznawać nowe osoby, zawsze wnoszą coś wartościowego do mojego życia i pozwalają inaczej spojrzeć na świat. Każdy człowiek wpływa w mniejszym lub większym stopniu na nasz rozwój. Sumienność, to cecha, która zawsze pomaga mi w realizacji celów i spełnianiu marzeń. 

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Za mój największy sukces uważam, że dzięki różnym doświadczeniom życiowym potrafię ocenić co jest w życiu ważne, cieszyć się każdym dniem i tym jacy wspaniali ludzie mnie otaczają. Umiem żyć pełnią życia i nie pozwalać, aby mało istotne problemy mi w tym przeszkadzały.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Jest wiele zalet bycia kobietą. Kobiety są silne, a zarazem wrażliwe i uczuciowe. Mają świetne wyczucie sytuacji, często wiedzą jak najlepiej się zachować lub zareagować. W dodatku mają bardzo podzielną uwagę, więc skupienie się na kilku zadaniach w tym samym czasie nie jest dla nich straszne. 

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Największą, dotychczasową życiową lekcją była dla mnie wymiana studencka Erasmus w Maladze w Hiszpanii. Wyjazd wspominam wspaniale, była to niesamowita przygoda, przepiękne widoki, ciekawi ludzie, nowa kultura, ciągłe słońce, plaża i morze. Jednak nauczyłam się tam dużej niezależności, zaradności i szacunku do pieniędzy. Co więcej, dzięki temu wyjazdowi zdobyłam też ogromne doświadczenie w kontaktach codziennych z ludźmi różnych narodowości, a przy tym dał mi on możliwość ćwiczenia języków: angielskiego oraz hiszpańskiego.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Za 10 lat chciałabym się spełniać zawodowo w branży modowej. Ze względu na studia, na których obecnie jestem myślę, że uda mi się założyć własną działalność. Mam nadzieję, że będę inspirować kobiety do samorozwoju i wiary w swoje możliwości. Liczę, że w tym celu podejmę współpracę z jakąś fundacją lub założe swoją własną, gdzie kobiety będą mogły szukać pomocy rozpoczynając swoje kariery. Chciałabym wciąż rozwijać swoje pasje, dbać o swój osobisty i profesjonalny rozwój. Do tego czasu na pewno odwiedzę wiele nowych krajów, nauczę się języka francuskiego. Przede wszystkim mam nadzieję, że ja, jak i moi najbliżsi będziemy żyć szczęśliwie i w zdrowiu.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

W moim przypadku byłby to perfekcjonizm, zawsze wykonuję powierzone mi prace z ogromną dokładnością, jednak czasem w nadmiernym stopniu. Nie chciałabym całkowicie zrezygnować z tej cechy, a po prostu lepiej weryfikować czy rzeczywiście dane zadanie wymaga takiej staranności. 

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ?

Jestem wyjątkowa, ponieważ jestem jedyna w swoim rodzaju. Znam swoje mocne i słabe strony, potrafię je wykorzystywać i nad nimi pracować. Gdy się w coś angażuję, zawsze daję z siebie 100%. Marzenia zamieniam w cele i dąże do ich realizacji. Podchodzę do innych z sympatią i zrozumieniem, bez oceniania ich sytuacji. 

Czym jest dla Ciebie "siła kobiet"? 

Każda kobieta jest wyjątkowa i posiada wszelkiego rodzaju talenty. Siła kobiet jest wtedy gdy razem współpracując i łącząc swoje zdolności potrafimy dokonać zmian na lepsze. Kobieca solidarność jest dla mnie odzwierciedleniem tej siły.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

Istnieje wiele kanonów piękna, każdy będzie je definiował w inny sposób. Możemy wyróżnić piękno zewnętrzne oraz wewnętrzne. Piękno z przesłaniem to połaczenie ich obu. Dla mnie jest to wykorzystanie naszych zalet i atutów, aby czynić dobro. Wpływ, który wywieramy na innych ma moc jednoczenia ludzi, dzięki czemu wspólnie możemy zmieniać świat na lepsze.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas