Finalistki

11 BOŻENA WORONO

BOŻENA WORONO, Warszawa, woj. mazowieckie 

O mnie:

Pochodzę z Kresów i obecnie mieszkam w Warszawie. Jestem śpiewaczką, prowadzącą i recytatorką, nieustannie szlifującą swoje umiejętności w konkursach tudzież koncertach – zarówno krajowych, jak też zagranicznych. Po uzyskaniu licencjatu na Wydziale Dziennikarstwa UW kończę naukę na studiach magisterskich na kierunku „Kryminalistyka”. Pasjonuję się dziennikarstwem śledczym. Obecnie pracuję jako dziennikarka i reporterka, prowadzę audycję radiową poświęconą zdrowiu psychicznemu „Oby do poniedziałku”.

 

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia? 

Jestem osobą wszechstronną. Lubię brać udział w różnych konkursach, a ten wydał mi się inny, ponieważ wyłaniał nie tyle tylko piękne dziewczyny, ale osoby, które mają osobowość, pasje – przysłowiowe „to coś”. Od czasu do czasu po koncertach czy konkursach muzycznych słyszałam: „Bożeno, musisz wystartować w konkursie piękności!” W tym roku poczułam, że to jest ten czas i że warto spróbować, ale na nic się nie nastawiałam. Chociaż nie była to łatwa droga: od eliminacji online, przez casting w Warszawie, aż po półfinał – udało mi się ją przebyć.

 

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia? 

W obliczu wyzwań, jakie stawia nam życie w XXI wieku, dbanie o zdrowie psychiczne staje się niezwykle istotne. W dzisiejszym świecie, gdzie przemoc fizyczna jest często widoczna, nie możemy zapominać o przemocy psychicznej, która często pozostaje w ukryciu, acz jest równie dotkliwa dla naszych dusz.

Dlatego w mojej misji jako Miss Polonia, będę dążyć do tego, abyśmy jako społeczeństwo przykładali większą uwagę nie tylko do fizycznego aspektu zdrowia, ale również do tego psychicznego. Zwiększając świadomość psychologiczną oraz zapewniając rozmaite formy wsparcia emocjonalnego, możemy pomóc kobietom odzyskać poczucie własnej wartości i wewnętrznej mocy, które czasem tracą w obliczu życiowych trudności.

Moje doświadczenie w dziennikarstwie, robieniu podcastów i wywiadów z psychologami i terapeutami pomoże mi w jak najskuteczniejszym docieraniu z tym przesłaniem do jak największej liczby osób. Razem możemy budować społeczeństwo, które pielęgnuje nie tylko ciało, lecz także duszę – tak, aby każda kobieta mogła cieszyć się pełnią życia i osiągać swoje cele.

 

Jaka jest idealna Miss? 

Idealna Miss Polonia powinna przede wszystkim być naturalna: zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Nie powinna sztucznie modyfikować ciała, być w harmonii z tym, jaka jest, ponieważ akceptacja siebie jest kluczowa, by móc reprezentować i akceptować innych ludzi. Powinna emanować wewnętrznym pięknem, dobrem i charyzmą oraz być otwartą na ludzi, komunikatywną, pomocną i inteligentną. Te cechy sprawiają, że Miss Polonia staje się nie tylko wzorem estetycznym, lecz także inspirującą osobą, zdolną pozytywnie wpływać na społeczność.

 

Jakie jest Twoje największe marzenie? 

Moje największe marzenie to ciągłe doskonalenie się i realizacja mojego potencjału. Marzenia przekształcam w konkretne cele, które starannie spisuję na papierze. Co miesiąc dokładnie planuję kroki, które zbliżą mnie do ich osiągnięcia. Wierzę w zasadę, że im mniej mówi się o swoich planach, tym lepiej, więc skupiam się na działaniu i konsekwentnym dążeniu do celów.

 

Kto jest Twoim autorytetem? 

Ja jestem dla siebie autorytetem. Zamiast szukać autorytetów na zewnątrz, wierzę w swoje własne doświadczenia, wartości i wewnętrzny kompas, który kieruje moimi działaniami i decyzjami.

 

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być? 

Byłabym uzdrowicielką dusz! To wymaga empatii, zrozumienia i zdolności do pomagania innym w ich wewnętrznej podróży.

 

Jaką supermoc chciałabyś mieć? 

Gdybym mogła zostać superbohaterką, chciałabym posiadać moc uzdrawiania ludzi: zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Uważam, że nie tylko ciało, ale też umysł wymaga leczenia, ponieważ cierpienia psychiczne często są niewidoczne, a ich wpływ może być równie dotkliwy jak wpływ tych fizycznych.

 

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Komunikatywna, inteligentna, naturalna.

 

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

„Sukces to nie końcowy punkt, ale podróż, na którą warto się wybrać”. Z tej perspektywy każdy sukces i porażka stanowią nieodłączne elementy tej podróży, ucząc nas cennych lekcji i kształtując naszą drogę życiową. Dziękuję wszystkim za możliwość wychodzenia na scenę, śpiewania, recytowania i przekazywania emocji, a także za pomoc w radzeniu sobie ze stresem, który towarzyszy każdemu występowi. Począwszy od czasów szkolnych, gdzie zaczynałam swoją przygodę ze sceną, aż po prowadzenie programów i wyjazdy muzyczne za granicę, każde doświadczenie było dla i jest dla mnie cenne.

 

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą? 

Najfajniejszym aspektem w byciu kobietą jest bogactwo i różnorodność ról, jakie możemy pełnić w życiu. Jesteśmy opiekunkami, mentorkami, liderkami, a także pionierkami w wielu dziedzinach życia. Codzienność obfituje w wyzwania, ale także w satysfakcję płynącą z osiąganych sukcesów.

 

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej? 

Jedną z najważniejszych życiowych lekcji, której się nauczyłam, jest to, że nieustannie się rozwijamy i uczymy się na błędach. Każdy dzień jest okazją do zgłębiania nowej wiedzy i stawiania czoła wyzwaniom.

 

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Za 10 lat widzę siebie jako spełnioną kobietę i matkę, cieszącą się harmonią oraz zdrowiem psychicznym i fizycznym.

 

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Lubię siebie taką, jaka jestem i akceptuję swoją autentyczność, zarówno jaśniejsze jak i ciemniejsze strony mojej osoby.

 

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ? 

… jeżeli słońce nie świeci na niebie, to ja jestem tym słońcem.

 

Czym jest dla Ciebie „siła kobiet” ? 

Siła kobiet to przede wszystkim umiejętność radzenia sobie z życiowymi wyzwaniami, dbanie o swoje emocje i granice oraz szukanie wsparcia. To także akceptacja siebie, budowanie zdrowych relacji oraz podejmowanie decyzji służących własnemu dobru psychicznemu.

 

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

„Piękno z przesłaniem” to dla mnie nie tylko kwestia wyglądu, lecz głównie tego, co przynoszę światu. To odkrycie autentycznej wewnętrznej siły i poświęcenie się wartościom, które naprawdę się liczą. Pragnę być inspiracją dla innych nie tylko przez moją urodę, lecz także przez to, kim jestem i co reprezentuję. Czuję się spełniona, kiedy wiem, że mogę dotknąć serc ludzi i sprawić, że świat staje się lepszy dzięki mojej obecności.

 

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas