Finalistki

10 KLAUDIA PLESIAK

KLAUDIA PLESIAK, Łódź, 22 lat, 173 cm wzrostu

SMS o treści MISSPOLONIA.10 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / SMS)

zawód: studentka | zainteresowania: wizaż, sport - siatkówka

O sobie: Nazywam się Klaudia Plesiak, mam 22 lata i pochodzę z Łodzi. Jestem absolwentką dziennikarstwa,  w tym roku rozpoczęłam naukę w Pro Makeup Academy w Warszawie. Wizaż i charakteryzacja filmowa to obecnie moje największe pasje, z którymi mam nadzieję wiązać się także zawodowo. W moim życiu ważną rolę odgrywa także sport. Od lat trenuję siatkówkę i choć nie odbywa się to na szczeblu zawodowym, to wciąż gram w lidze w moim mieście.

Stylizacje: Grupa GPoland  |  Obuwie: Born2Be  |  Makijaże: Delia Cosmetics  |  Fryzury: Cameleo  | Fot. Magdalena Michalak

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Zgłoszenie wysłałam za namową znajomych, początkowo niepewna, świadoma ogromnej i pięknej konkurencji. Śledząc ubiegłoroczne finalistki  w social mediach i ich wypowiedzi na temat konkursu, zapragnęłam przeżyć równie piękną przygodę i niezwykłe doświadczenie, jakim stał się udział w konkursie wojewódzkim ze szczęśliwym finałem dla mnie, a teraz finał ogólnopolski.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Zdobywając tytuł, chciałabym w szczególności pomagać dzieciom, tym które potrzebują wsparcia i wzoru. Ja miałam to szczęście, że na każdym etapie mojego życia wspierali mnie moi rodzice i uważam, że ważne jest w życiu, by mieć u boku kogoś, kto w nas wierzy i kto wspiera nas w dążeniu do marzeń, a moim największym obecnie jest tytuł Miss Polonia.

Jaka jest idealna Miss?

Myślę, że Miss przede wszystkim powinna być ludzka. Nie da się jednoznacznie określić, jaka powinna być Miss, co widać po zwyciężczyniach - każda z nich jest inna. Uważam, że zwyciężczyni tytułu najpiękniejszej to nie tylko piękna kobieta - to przede wszystkim kobieta otwarta na ludzi, pełna empatii i świadoma tego, że ma głos, a patrząc na dokonania poprzednich laureatek, jak i obecnie panującej Miss, może ona zdziałać naprawdę wiele dobrego.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Obecnie zdobyć tytuł Miss Polonia i powtórzyć sukces Karoliny Bielawskiej, której w ciągu roku udało zdobyć się oba tytuły, czyli tytuł Miss Polonia Województwa Łódzkiego oraz tytuł Miss Polonia 2019.

Kto jest Twoim autorytetem?

Moim autorytetem jest moja babcia. Oaza spokoju, chodząca encyklopedia, zapalony podróżnik i przyjaciółka w jednym. 

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Byłabym barwnym ptakiem. Wolna latałabym, gdzie chce, kolorowa jak makijaże, które tworzę i raczej z tych, które dużo ćwierkają, by dorównać mojemu gadulstwu. 

Jaką super moc chciałabyś mieć?

Moc uzdrawiania. Ciężko mi patrzeć na krzywdę innych. Dzięki działaniom podjętym jako finalistka w ramach akcji #koronazgłowy mogłam poczuć choć namiastkę ogromnej mocy np. wywołując uśmiech na twarzach podopiecznych fundacji dom w Łodzi.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Ambitna, ponieważ wyznaczam sobie dużo celów, z których nie rezygnuję nawet gdy droga do ich osiągnięcia jest trudna i długa. Kreatywna, co wiąże się z moją pasją do makijażu. Empatyczna, ponieważ nie pozostaję obojętna na krzywdy innych. 

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Moim największym dotychczasowym sukcesem jest dostanie się do grona 18 kandydatek do tytułu Miss Polonia Województwa Łódzkiego, przeżycia najpiękniejszej przygody mojego życia z najwspanialszym finałem, kiedy to korona spoczęła na mojej głowie, a teraz kontynuowanie tej przygody w finale ogólnopolskim. 

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

W byciu kobietą najbardziej lubię kobiece "rytuały piękna". Mam na myśli wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, kosmetyczne czy wybieranie stylizacji. 

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Największą lekcją życiową był moment, kiedy zdałam sobie sprawę, jak dużo mam, będąc zdrową i sprawną dziewczyną. Do dziś wzruszam się, kiedy przytaczam zdanie "najważniejsze jest, że się żyje i chodzi" wypowiedziane przez małą pacjentkę w chusteczce na głowie.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

10 lat to dla mnie ogromna liczba, ale mam nadzieję być szczęśliwą, pewną siebie kobietą, prowadzącą własny biznes łączącym zawód z pasją, dzięki któremu będę mogę sprawiać, że kobiety będą czuły się wyjątkowo i pięknie, a także szkolić innych w zakresie wizażu. 

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Pracuję nad swoją impulsywnością i staram się w stresujących sytuacjach zachować chłodną głowę.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ?

Jestem wyjątkowa, ponieważ jestem sobą! I choć brzmi to trywialnie, w dzisiejszych czasach nie jest normą. Ludzie często udają kogoś innego, chcą sprawiać wrażenie lepszych, a nie być lepszymi wersjami samych siebie.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

"Piękno z przesłaniem" to pokazanie, że za pięknem zewnętrznym idzie w parze także piękno ukryte wewnątrz. To otwarcie na innych i wrażliwość na ich potrzeby. Jestem szczęśliwa, że stałam się także częścią wspaniałego projektu #koronazgłowy zapoczątkowanego przez Karolinę Bielawską, który jest idealnym przykładem tego hasła.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas