Finalistki

10 KLAUDIA MENDYKA

KLAUDIA MENDYKA, Jarosław, 24 lata, 176 cm wzrostu

O sobie: W ubiegłym roku obroniłam pracę inżynierską pt. "Inkubator mody" (zaprojektowałam zespół obiektów w centrum Krakowa skierowanych do młodych pasjonatów mody, jest to unikatowa koncepcja, tworząca nowej jakości architekturę), na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej uzyskując tytuł inżyniera architekta, a od października rozpoczęłam studia magisterskie na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Jestem zdecydowanie osobą z wieloma zainteresowaniami. Od najmłodszych lat interesowałam się modą, jako dziewczynka razem z mamą oglądałam konkurs Miss Polonia i marzyłam o karierze modelki. Oprócz mody interesuję się również behawiorystą zwierząt, sportem (boks, wspinaczka, pływanie oraz taniec). Fascynują mnie podróże i poznawanie nowych kultur i ludzi, marzę o podróży dookoła świata. W przyszłości chciałabym założyć własne biuro architektoniczne, zwiedzić jak najwięcej miejsc i rozwijać się w świecie modelingu.

 

Suknia: Madonna Atelier  | Makijaże: Delia Cosmetics  |  Fryzury: Cameleo

Zdjęcia: Malwina Sulima | Stylizacje: Kacper Kozłowski | Produkcja: IGO-ART

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia? 

Od małego byłam fanką konkursu Miss polonia, wraz z mamą oglądałam go w telewizji. Od dawna myślałam o spróbowaniu, ale najpierw posiadałam agencję modelingową, a później skupiłam się na studiach. W tym roku postanowiłam spełnić jedno ze swoich marzeń i w końcu spróbować swoich sił.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Od najmłodszych lat byłam nieśmiałą dziewczynką trzymającą się z boku, wtedy nikt nie powiedziałby, że będę kiedyś wśród 20 finalistek tak prestiżowego konkursu. A jednak jestem tutaj, dzięki ciężkiej pracy, zacięciu oraz samodoskonaleniu. Uważam że zasługuję na ten tytuł ponieważ jestem przykładem że można osiągnąć wszystko jeśli tylko uwierzymy w siebie. Chciałabym pokazać wszystkim młodym osobom że warto wierzyć w siebie i dążyć do celu.

Jaka jest idealna Miss?

Idealna Miss jest piękną kobietą zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, dodatkowo powinna być inteligenta oraz empatyczna.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Długo zastanawiałam się nad tym pytaniem, wydaje się tak proste, ale nie jest. Nie posiadam jednego największego marzenia, za to kilka mniejszych które razem stworzą idealną całość. Marzę o podróżach po całym świecie, zostaniu cenionym architektem oraz o prowadzeniu działalności charytatywnej pomagającej zwierzętom w potrzebie oraz edukującej ludzi w tym temacie. Chciałabym być szczęśliwa, zdrowa i spełniona dzięki osiąganiu wyznaczonych celów.

Kto jest Twoim autorytetem?

Moim największym autorytetem są moi rodzice, wspaniali ludzie, którzy dzięki motywacji osiągnęli bardzo dużo. Są cudownymi osobami, którzy poświęcili wiele aby wychować mnie na dobrego i empatycznego człowieka.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Jeśli nie byłabym człowiekiem chciałabym być pszczołą miodną, ponieważ są bardzo socjalnym gatunkiem, dodatkowo gdyby pszczoły przestały istnieć świat zacząłby umierać, więc każdego dnia ratują nasze życia poświęcając swoje, są prawdziwymi altruistami. Pszczoły posiadają bardzo rozbudowany system komunikacji oraz są bardzo związane ze swoją rodziną.

Jaką supermoc chciałabyś mieć?

Chciałabym posiadać moc podróży w czasie i przestrzeni, dzięki czemu mogłabym pomóc najbliższym i ostrzec ich przed popełnieniem błędów.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Empatyczna, ambitna i skromna.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Moim największym dotychczasowym sukcesem jest ukończenie studiów architektonicznych i zdobycie tytułu inżyniera architekta na Politechnice Krakowskiej.

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Najfajniejsze w byciu kobietą jest to że jesteśmy multizadaniowe, jesteśmy silniejsze psychicznie, z pozoru kruche ale tak naprawdę mamy ogromną siłę.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Największą dotychczasową lekcją był dla mnie kontrakt zagraniczny, jako nastolatka wyleciałam sama do Szanghaju gdzie spędziłam 3 miesiące. Bardzo dużo się nauczyłam ,stałam się samodzielna i zobaczyłam zupełnie inny świat. Była to zdecydowanie najlepsza lekcja życia jaka mnie spotkała.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Za 10 lat widzę się jako szefowa swojego biura architektonicznego, spełniona modelka oraz działaczka na rzecz pokrzywdzonych zwierząt.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Chciałabym być mniej uparta, lubię tą cechę w sobie, jednak nie zawsze mi pomaga, czasami powinnam umieć odpuścić. Jestem też wysoce empatyczna co nieraz wprawia mnie w zakłopotanie, umiejętność panowania nad emocjami to coś nad czym pracuję.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ... ?

Jestem wyjątkowa, tak jak każdy z nas. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi i unikatowi, ponieważ każdy z nas jest inny. Jestem wyjątkowa, ponieważ jestem bardzo empatyczna i często myślę bardziej o innych niż o sobie.

Czym jest dla Ciebie "siła kobiet"? 

„Siła kobiet" to wrażliwość, czułość, intuicja, empatia. To również realizowanie siebie i swoich marzeń w świecie, który niestety wciąż dla kobiet nie jest równie sprzyjający jak dla mężczyzn. Siła kobiet sprawia, że mimo trudów potrafimy być wielozadaniowe, dbamy o innych mimo własnych problemów.

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem"?

„Piękno z przesłaniem" to piękna kobieta, która umie wykorzystać swój wygląd dla dobrych celów. To kobieta empatyczna, wrażliwa ale również silna. Która niesie własne przesłanie do różnych warstw społecznych, niekoniecznie tych najbiedniejszych, ale również do normalnych ludzi którzy potrzebują wsparcia mentalnego i rady.

Dla mnie jest to przesłanie do młodych kobiet, które nie wiedzą jak pokierować swoim życiem i mają wiele wątpliwości. Chcę im pokazać że każde marzenie ma sens i jest warte zrealizowania. Wszystkie jesteśmy wyjątkowe i nikt nie ma prawa nam wmówić, że jest inaczej.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas