Finalistki

10 KATARZYNA SOCHA

KATARZYNA SOCHA, Nowe Miasto nad Pilicą, woj. mazowieckie

SMS o treści MISSPOLONIA.10 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / SMS). 

O sobie:

Studiuję psychologię w biznesie, choć moja edukacyjna ścieżka miała wiele zakrętów. Zaczynałam od biotechnologii, która nie do końca wpisywała się w moją wizję przyszłości. Po kilku miesiącach rzuciłam ten kierunek, by realizować się w modelingu, dzięki czemu odwiedziłam wiele różnych krajów, kontynentów i poznałam obce mi dotąd kultury. Odwiedziłam między innymi Australię, Malezję, Chiny, Indonezję, Włochy, Francję, Turcję, Kuwejt, Grecję, Niemcy, Stany Zjednoczone - Nowy Jork i Miami. Moja ścieżka edukacyjna jednak ewoluowała wraz ze swoimi zwlotami i upadkami. Podejmowałam się w między czasie technologii żywienia oraz finansów i rachunkowości, aż finalnie znalazłam kierunek całkowicie stworzony dla mnie, w którym czuję, że się spełniam. Oprócz tego pracuję jako reporterka w Telewizji Polskiej, gdzie z kolei stale szlifuję swoje zdolności dziennikarskie i nabieram nowych doświadczeń w pracy przed kamerą. Oprócz tego pracuję nad własną muzyką, aktualnie jestem bliska wypuszczenia własnej EP-ki z moją autorską muzyką i to jest moją największą pasją. W wolnym czasie opiekuję się swoim ukochanym zwierzątkiem - kotem Pupsonem rasy Ragdoll. Uwielbiam aktywność fizyczną wszelkiego rodzaju, regularne treningi na siłowni to moja podstawa, oprócz tego joga, pilates i w krótce - ale to już raczej po finale, aby uniknąć ewentualnych kontuzji - planuję nauki sztuk walki, a precyzując; muay thai. A już największym relaksem jest dla mnie spacerowanie po górskich szlakach i wspinaczka - kontynuując pasję mojego świętej pamięci starszego brata Dominika. Kocham grać w pokera, jestem w tym bardzo dobra i pobierałam wiele szkoleń w tym zakresie. Od małego interesowałam się meteorologią i ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Lubię prowadzić zdrowy tryb życia, zbilansowaną dietę i dbać o swój wellbeing, zarówno emocjonalnie jak i fizycznie. Jestem również uzdolniona artystycznie, od wielu lat rysuję portrety i to właśnie lubię robić w wolnym czasie, kiedy akurat nie czytam książek, a te akurat preferuję czytać w języku angielskim, który mam na dość wysokim poziomie. 

Outfit: Monnari buty: Saway   | Makijaże: Kontigo  |  Fryzury: Dominik Garczyński

Zdjęcia: Magdalena Michalak | Stylizacje: Kacper Kozłowski | Produkcja: IGO-ART

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia? 

Wzięłam udział w Miss Polonia ze względu na wymienione już wcześniej marzenie z dzieciństwa, lecz oprócz tego innych powodów jest kilka. Wiem, że tytuł zobowiązuje do ciężkiej pracy i wyzwań - a są to elementy mojego życia, które napędzają mnie do pracy i dają mi motywację. Oprócz tego, renoma konkursu zawsze nieco mnie onieśmielała, a wychodzenie ze swojej strefy komfortu jest dla mnie codziennym elementem chociażby mojej pracy zawodowej. Oprócz tego, jestem przekonana, iż po swoich doświadczeniach w modelingu (6 lat w zawodzie modelki) jestem przygotowana, by godnie reprezentować nasz kraj. I zdaję sobie sprawę, że jest to czasochłonne przedsięwzięcie, jednak to moja cecha, że staram się być zawsze, wszędzie i na 100%. Znam język angielski na poziomie C2, posługuję się nim biegle, ponieważ wyjeżdżając na kontrakty zagraniczne przez wiele lat doszlifowałam tę umiejętność do perfekcji, także jestem przygotowana na reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej. Jestem osobą charyzmatyczną i nie mam problemów z poznawaniem nowych osób. Oprócz tego mam doświadczenie w udziałach w eventach, sesjach zdjęciowych, wywiadach, potrafię wypowiadać się przed kamerą (dzięki ponad dwóm latach doświadczenia w pracy reporterki). Ponadto jestem czasowo dyspozycyjna na wyjazdy, zgrupowania i poświęcania swojego czasu i energii do całkowitego zaangażowania się w to przedsięwzięcie. 

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Jak już Państwo wiecie, jest to moje drugie podejście do udziału w konkursie. Uważam, że poprzednim razem nie byłam na to emocjonalnie gotowa i nawet w 30% nie wykorzystałam potencjału, który we mnie drzemie. A głównym powodem jest moje marzenie od dzieciństwa. Pamiętam, jak mając 4-5 lat mówiłam mamie, że kiedyś zostanę Miss Polonia. Tego oczywiście jeszcze nie wiem, ale jest to moje marzenie od dziecka, by otrzymać bursztynową koronę i godnie reprezentować nasz kraj. 

Jaka jest idealna Miss?

Idealna Miss w mojej opinii powinna być elokwentna, inteligentna, niezależna - w skrócie: wzór kobiety przedsiębiorczej, silnie stojącej na swoim i potrafiącej zaprezentować nie tylko siebie samą, ale przede wszystkim wszystkich, którzy przyczyniają się do całego przedsięwzięcia. Powinna mieć wyrobione opinie na ważne tematy geopolityczne, oraz szeroką wiedzą ogólną. Wygląd oczywiście ma duże znaczenie, lecz najważniejsza w mojej opinii jest charyzma, ogłada, elegancja i zaangażowanie.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim największym marzeniem jest bycie po prostu szczęśliwą. A szczęście można na wiele sposobów definiować. Dla mnie oznacza to spełnienie zawodowe, bycie po prostu dobrym człowiekiem, z moralnymi, dobrymi zasadami. Chciałabym w przyszłości mieć szczęśliwą rodzinę i po prostu czuć się kochaną i docenianą, otaczać się dobrymi ludźmi i robić rzeczy bezinteresownie. Wierzę bowiem, że każde oddane dobro do nas wraca.

Kto jest Twoim autorytetem?

Moim największym autorytetem jest  mój świętej pamięci brat Dominik Socha, który zginął śmiercią tragiczną w Tatrach Słowackich w 2020 roku. I ten rok jest dla mnie szczególnie ważny, gdyż w momencie, gdy to się stało, miał tyle samo lat co ja teraz. To on pokazał mi jak żyć pełnią życia, jak ciężko na siebie pracować, jak radzić sobie z problemami, jak zawsze trzymać pozytywne nastawienie do życia. Jego inteligencja zawsze była dla mnie niedoścignionym celem, do którego w jakimś stopniu dążę. I tu pozwolę sobie zacytować jego słowa: "Śmierć czeka każdego, grunt to czuć, że żyje się w pełni". Oczywiście mogłabym wymieniać bardzo wiele osób ze świata publicznego, które swoimi osiągnięciami mnie inspirują, jednak jeśli zna się kogoś tak wyjątkowego całe życie, cięźko mieć tak dobrze wyrobione porównanie. 

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Gdybym nie była człowiekiem, chciałabym być ośmiornicą. Są to jedne z niewielu zwierząt - jeśli nie jedyne, które potrafią osiągnąć biologiczną nieśmiertelność. Oprócz tego, są bardzo inteligentnymi zwierzętami i żyją w wodzie. A ja mam lęk przed otwartą wodą, morzami i oceanami, więc może w taki sposób mogłabym odkryć to, czego jako człowiek prawdopodobnie nigdy nie odkryję. 

Jaką supermoc chciałabyś mieć?

Chciałabym potrafić cofać się w przeszłość i zmieniać bieg wydarzeń niektórych sytuacji, zmieniać przez to rzeczywistość i pozycję, w której się znajduję. 

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Otwarta, charyzmatyczna, spontaniczna.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Moim największym sukcesem jest odwiedzenie 19 krajów całkowicie sama, radzenie sobie "na własną rękę" w zagranicznych kulturach i odnajdywanie się w nich. Oprócz tego praca w Telewizji Polskiej w  tak młodym wieku jest moim dużym osiągnięciem. Oprócz tego dopisałabym do tej listy samodzielność finansową oraz wydanie kilku autorskich piosenek. 

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Ja kocham być kobietą. Kocham kobiecość, kocham wspierać inne kobiety oraz trzymać się z nimi razem. Kocham to, że mogę być zarówno delikatna i subtelna, a jednocześnie iść mocno po swoje, pokazać innym, że wbrew pozorom kobiety mogą osiągać sukcesy tak samo duże jak mężczyźni. 

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Najwięcej życiowych lekcji wyniosłam z moich podróży. Odnajdywanie się w zupełnie obcym miejscu, z obcymi ludźmi w młodym wieku 18-23 jest dość ciężkim wyzwaniem. Nauczyło mnie to samodzielności oraz świadomości, że wbrew temu co może się wydarzyć, ja i tak zawsze sobie poradzę. Dało mi to siłę, rozwagę i nauczyło odpowiedzialności. 

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Za 10 lat widzę się absolutnie stabilna finansowo, z własnym biznesem (a może i nie jednym), być może w otoczeniu ludzi, którzy mnie kochają i szanują. Chciałabym podróżować, spełniać się zawodowo zarówno w dziennikarstwie jak i muzyce. 

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Chciałabym nieco opanować swoją spontaniczność, więcej planować. Czasem też miewam tendencję do zbytniego angażowania się w przeróżne projekty, które absorbują mnie na tyle, że czasami brakuje mi czasu na odpoczynek. 

Jesteś wyjątkowa, ponieważ... ?

Jestem wyjątkowa ponieważ mam wiele talentów, poszłam w zupełnie inną stronę zawodową niż cała moja rodzina. Od najmłodszego wieku ciężko pracowałam w przeróżnych zawodach/miejscach. Jestem tzw. "duszą towarzystwa" i bez względu na okoliczności, zawsze potrafię znaleźć rozwiązania na wszelakie problemy, które mnie napotykają, oprócz tego nie znam innej osoby, która nazwałaby swojego kota Pupson i nigdy nie dostałaby żadnego mandatu za jazdę autem.

Czym jest dla Ciebie "siła kobiet"? 

Siła kobiet to przede wszystkim wykorzystywanie swojego potencjału w pełni. Nie tylko urody, ale przede wszystkim inteligencji. Jako modelka często musiałam mierzyć się z krzywdzącymi stereotypami, że skoro coś osiągnęłaś, to na pewno "w ten czy inny sposób, a na pewno nie ciężką pracą". Siła kobiet jest ogromna i uważam, że jest wśród nas wiele utalentowanych, zdolnych, inteligentnych i wykształconych kobiet, które powinny to wykorzystywać w celu zaprzeczeniu tym stereotypom. 

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem"?

"Piękno z przesłaniem" to właśnie to, o czym wspomniałam wcześniej. I mogę tu nawiązać do akcji "Korona z głowy", której idea świetnie to oddaje. Piękne dziewczyny, które nie chcą pracować tylko swoim wyglądem, ale dzielić się swoimi umiejętnościami, empatią z innymi.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas