Finalistki

1 ANGELIKA KOPCIŃSKA

ANGELIKA KOPCIŃSKA, Kraków, 25 lat, 166 cm wzrostu

O sobie: Ukończyłam z wyróżnieniem studia magisterskie na kierunku Automatyka i Robotyka. Moją pracą dyplomową magisterską był prototyp automatycznie dezynfekującego się krzesła, który osiągnął sukces w mediach. Umiem programować mikrokontrolery, projektować i drukować na drukarce 3D, dobierać komponenty elektryczne urządzenia i nie jest mi straszna lutownica, multimetr, czy oscyloskop.Aktualnie jestem na stanowisku Inżyniera od spraw elektroniki i pracuję nad urządzeniem do wczesnego wykrywania nowotworu piersi. Pracuję również jako fotomodelka od 7 lat, ale traktuję to jak hobby. Największą moją pasją są podróże. Odkrywanie kolejnych kontynentów, zdobywanie szczytów i pływanie w głębinach mórz.

Suknia: DEVU Diana Walkiewicz  | Makijaże: Delia Cosmetics  |  Fryzury: Cameleo

Zdjęcia: Malwina Sulima | Stylizacje: Kacper Kozłowski | Produkcja: IGO-ART

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Wzięłam udział w konkursie, bo lubię stawiać czoła nowym wyzwaniom. Chciałam sprawdzić siebie, jak sobie poradzę w wypowiadaniu przed kamerą i występowaniu na wielkiej scenie. Z każdym wystąpieniem nabieram większej pewności siebie i tym samym doskonalę się.

 

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Mam 10 lat młodszą siostrę i widziałam jak z roku na rok mnie naśladuje. Ubiera się tak jak ja, powtarza moje słowa i zachowuje się podobnie. Cały czas uważam na to co robię i co mówię, żeby dawać jej dobry przykład. Mam świadomość, że mając tytuł Miss Polonia trzeba być wzorem do naśladowania dla nastolatek i kobiet. Uważam, że daję przykład bycia kobietą pracowitą, opiekuńczą, ambitną i w tym wszystkim staram się znajdować czas na swoje pasje i dla swoich bliskich. Te cechy chciałabym przekazywać innym, gdy otrzymam tytuł Miss Polonia.

 

Jaka jest idealna Miss?

Miss jest osobą publiczną, więc powinna umieć wypowiadać się mądrze i z klasą. Idealna Miss powinna mieć wiedzę ogólną o sytuacji na świecie i mówić w języku angielskim, ponieważ reprezentuje Polskę na konkursach międzynarodowych. Miss to przede wszystkim konkurs piękności, ale poza urodą, Miss musi być „przykładem” i mieć świadomość, że wiele młodych kobiet będzie ją naśladować. Idealna Miss nie jest najpiękniejszą kobietą w Polsce, ale ma wiele innych pięknych cech.

 

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Moim największym marzeniem jest odwiedzić 195 krajów, czyli wszystkie. I co roku realizuję to marzenie, a z każdą podróżą coraz więcej się uczę.

 

Kto jest Twoim autorytetem?

Moim największym autorytetem są moi rodzice. Tata „zaszczepił” we mnie pasję do elektroniki i robotów. Natomiast naśladując moją mamę stałam się pracowitą i opiekuńczą kobietą. Od zawsze myślałam, że jeśli osiągnę tyle, ile moi rodzice - to osiągnę sukces.

 

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Myślę, że chciałabym być ptakiem, a dokładniej - kolorową papugą żyjącą w egzotycznych krajach. Jest to inteligentne zwierzę umiejące naśladować ludzką mowę. Papugi łączą w sobie piękno i inteligencje. Kolejnym argumentem, dlaczego wybrałam to zwierzę jest umiejętność latania i dzięki temu możliwość odbywania dalekich podróży.

 

Jaką supermoc chciałabyś mieć?

To pytanie łączy się nieco z poprzednimi. Chciałabym mieć umiejętność latania lub teleportacji. Ułatwiłoby to realizację moich marzeń.

 

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Innowacyjna, ciekawa świata, ambitna. Jestem autorką nowatorskiego automatycznie dezynfekujące się krzesła i aktualnie współtworzę innowacyjne urządzenie do wykrywania nowotworu piersi. Jestem ciekawa świata, dużo podróżuję, a podczas tych podróży wiele się uczę. Ambitna – nie bez powodu biorę udział w konkursie Miss Polonia.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Moim największym dotychczasowym sukcesem jest stworzenie innowacyjnego urządzenia, jakim jest automatycznie dezynfekujące się krzesło. Jest to w nowatorski projekt mojego autorstwa. Wraz z prototypem mojego urządzenia osiągnęłam sukces medialny. Mówiono o mnie w radiu, pisano w gazetach, a nawet byłam na okładce czasopisma naukowego. Udzielałam wywiadów i byłam w telewizji na żywo. Publikacje te to „wisienka na torcie”. Natomiast, stworzenie samodezynfekującego się krzesła wymagało ode mnie dużo pracy, nauki i czasu. Projekt ten przyczynił się do kolejnego sukcesu. Dostałam satysfakcjonującą i imponującą pracę. Obecnie współtworzę urządzenie do wczesnego wykrywania nowotworu piersi. A kolejnym sukcesem będzie zdobycie korony Miss Polonia;)

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Najfajniejsze w byciu kobietą jest noszenie dzieciątka tuż pod sercem. Ja jeszcze nie miałam takiego doznania, ale w moim wyobrażeniu jest to coś wyjątkowego. To z pewnością wyróżnia nas od mężczyzn i niestety mężczyźni nie mogą doświadczyć tej przyjemności.

 

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Kilka miesięcy temu zostałam zaproszona na rozmowę do firmy Ailis. Firma zajmuje się konstruowaniem innowacyjnego urządzenia do wczesnego wykrywania nowotworu piersi. Podczas tej rozmowy poruszaliśmy różne tematy związane ze zdrowiem piersi. Zostałam zapytana, czy wykonuje samobadanie lub, czy byłam kiedykolwiek na badaniu u specjalisty. Zawstydzona, odpowiedziałam, że nie badam się systematycznie, a jak zapytałam ginekologa o USG piersi to odmówiono mi mówiąc, że w moim przypadku jest małe prawdopodobieństwo nowotworu. Okazuje się, że wiele młodych kobiet ma takie same doświadczenia i w efekcie rezygnujemy z badań profilaktycznych. Rozwój nowotworu, który ma 1cm średnicy trwa 10 lat! A wykrycie nowotworu we wczesnym stadium zwiększa prawdopodobieństwo na przeżycie. Rozmowa ta uświadomiła mi jak ważne jest, nie tylko, profilaktyczne badanie piersi, ale jak ważne jest uświadomienie młodych kobiet o konieczności badania się. Z pewnością, była to dla mnie życiowa lekcja i postanowiłam dołączyć do zespołu Ailis i tym samym przyczynić się do wykrywania nowotworu u wielu kobiet, bo to może uratować ich życie.

 

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Gdzie? W słonecznej Hiszpanii, w której mieszkałam rok temu. Codzienny widok błękitnego nieba i słońca dawał mi niesamowitą siłę do działania i pozytywną energię. Była to dla mnie największa przygoda, lekcja życia i zderzenie się z inną kulturą. Ale zawsze będę wracać do Polski i mojego rodzinnego Krakowa. 

Pytanie brzmi gdzie, ale gdyby brzmiało Kim myślę, że będę za 10 lat odpowiedziałabym: Myślę, że za 10 lat założę własną rodzinę i będę przekazywać swoje wartości kolejnemu pokoleniu. Nadal będę udzielać się społecznie i być może będę rozpocznę własną działalność. I na pewno na mojej „mapie zdrapce” odsłonią się kolejne kraje.

 

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Dwie cechy zawziętość i bycie pedantką. Obydwie te cechy prowadzą do konfliktowych sytuacji. Dobrze wiem, że są to moje wady, zauważam je i pracuję nad nimi każdego dnia.

 

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ?

Niewiele kobiet podejmuje się pracy nad urządzeniami elektrycznymi, niewiele kobiet potrafi lutować, czy obsługiwać się multimetrem. Myślę, że to mnie wyróżnia. Ale z roku na rok coraz więcej kobiet podejmuje się pracy intelektualnej z elektroniką i być może niebawem nie będzie to takie wyjątkowe.

 

Czym jest dla Ciebie "siła kobiet" ?

Myślę, że siłą kobiet jest nasza wielozadaniowość. Żeby zobaczyć siłę kobiet wystarczy popatrzeć na zdjęcie grupowe 20-stu finalistek Miss Polonia. Każda z nas jest inna i niesie ze sobą inne wartości i doświadczenia. Poza modelingiem, każda z nas realizuje się w swojej dziedzinie. Np. Magdalena Drapella - ekspertka od samochodów marki Mercedes Benz lub Krystyna Sokołowska - trenerka gimnastyki artystycznej. Ale nie tylko kobiety z tytułem Miss mają w sobie tę „siłę kobiet”. Myślę, że silną kobietą mogę nazwać moją mamę, która wychowała trójkę dzieci i zmagała się z codziennym trudem, takim jak pranie, gotowanie i praca w zawodzie.

 

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

Dla mnie jest to rodzaj piękna wewnętrznego. Jest wiele pięknych kobiet, ale nie każda przyczynia się do ogólnego dobra. Przesłaniem tym mogą być działania charytatywne, a nawet wystarczy kilka mądrych słów, które mają wpływ na dobro ogółu. Moim przesłaniem jest uświadomienie kobiet o konieczności wykonywania profilaktycznych badań piersi.

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas