Blog

Rok w koronie Miss Polonia

Minął już rok, od kiedy zdobyłam koronę Miss Polonia. 24 listopada 2019 roku zawalczyłam o swoje marzenie i zdobyłam tytuł, który odmienił moje życie na zawsze. Wzruszam się na samą myśl o wszystkich niesamowitych chwilach, które mogłam przeżyć przez miniony rok. Poznałam mnóstwo cudownych ludzi, którzy zostaną w moim sercu i pamięci na zawsze. Przeżyłam niezwykłe przygody pełne radości i śmiechu. Nauczyłam się więcej niż kiedykolwiek mogłabym się spodziewać i zdobyłam cenne doświadczenie.

Miniony rok był również czasem pełnym wyzwań, kiedy cały świat musiał zmierzyć się z otaczającą nas pandemią. Cieszę się, że w tak ciężkim okresie mogłam wykorzystać swój tytuł, by zrobić coś dobrego i pomóc osobom w potrzebie. Razem z biurem Miss Polonia rozpoczęłam akcję #KORONAZGŁOWY. Nasza akcja wynika ze szczerej chęci niesienia pomocy, wykazania się solidarnością i podarowania ciepła i uśmiechu drugiemu człowiekowi w obliczu kryzysowej sytuacji. Dzięki nieocenionemu wsparciu partnerów zorganizowałam paczki dla placówek pomocowych, które na co dzień niosą pomoc innym, jednak w obecnej sytuacji same bardzo jej potrzebowały. Nasze darowizny dotarły do domów pomocy społecznej, domów dziecka, domów samotnej matki, hospicjów i schroniska dla bezdomnych. Chciałam, aby narażone na chorobę osoby mogły choć przez chwilę poczuć spokój, radość i nie zamartwiać się otaczającym nas zagrożeniem. Dlatego wśród przekazanych darów znalazły się środki ochrony osobistej, maseczki, rękawiczki, żele do dezynfekcji, witaminy, napoje i produkty spożywcze, ale także przekazane przez partnerów słodycze, ubrania czy kosmetyki. Ostatnia akcja miała miejsce tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, gdzie odwiedziłam podopiecznych Fundacji Dom w Łodzi oraz kobiety z Domu Św. Brata Alberta. Wierzę, że święta to nie tylko czas otwierania prezentów, ale przede wszystkim czas otwierania naszych serc, dlatego bardzo się cieszę, że tak wiele osób zaangażowało się w świąteczną odsłonę akcji i wspólnie otworzyliśmy je na innych.

Swoje serce podarowałam również na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To piękna inicjatywa, która od wielu lat zbiera fundusze na szczytny cel, w tym roku zbiórka dedykowana jest wsparciu oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Na licytację charytatywną allegro „Rzeczy od Serca” postanowiłam przekazać wspólną sesję zdjęciową. Mam nadzieję, że będzie to wyjątkowa pamiątka na lata, jak i realna pomoc w uzbieraniu środków oraz wsparcie WOŚP.

Ostatni czas był dla mnie lekcją empatii, zrozumienia, współczucia, solidarności i przede wszystkim wdzięczności za to, co mam. Chęć pomocy zaprowadziła mnie prosto pod drzwi ”Zupy na Pietrynie”. Co to takiego? To grupa ludzi o wielkich sercach, którzy w każdą niedzielę spotykają się, aby zapewnić ciepły posiłek oraz paczki z żywnością dla osób bezdomnych i potrzebujących. Jestem dumna, że mogłam dołączyć do akcji! Co tydzień zapewniamy pożywienie dla około 300 osób w potrzebie, które ustawiają się w kolejce, czekając na bardzo często swój jedyny ciepły posiłek. Jako wolontariuszka mogę podzielić się z nimi nie tylko posiłkiem, ale również swoim czasem, energią, uśmiechem i ciepłym słowem. To wspaniała inicjatywa, która wypełniła moje życie jeszcze większą miłością i szczęściem.

Idea piękna z przesłaniem pomogła nie tylko tym, których wspierałam poprzez akcje charytatywne, ale przede wszystkim mnie. Wszystkie podjęte działania pomogły mi zrozumieć, jak niewiele trzeba, by uszczęśliwić drugą osobę - z uśmiechem na ustach mogę stwierdzić, że tytuł pomógł mi stać się lepszym człowiekiem. Z początku charytatywną misję Miss Polonia uważałam za jeden z jej obowiązków, dziś wiem, że jest to jej największy przywilej. Ten rok był ogromną lekcją życia, próbą charakteru i możliwością poznania samej siebie. Był to dla mnie czas pełen zmian, nie zawsze łatwych. Nauczyłam się, że w życiu nigdy nie wolno się poddawać i trzeba walczyć o swoje marzenia do samego końca. Ciężko jest mi opisać wdzięczność, którą w sobie mam za to, co przeżyłam, i radość, która mnie wypełnia na myśl o przyszłych wyzwaniach. Wierzę i dołożę wszelkich starań, by ten rok był jeszcze lepszy, trzymajcie kciuki!

 

 

Fot. Magdalena Michalak

Casting

Dołącz do nas

Facebook

Dołącz do nas

Instagram

Dołącz do nas